“Najväčší šok pre ľudí, ktorí ho počujú prvý krát, je zistenie, že nejde o britského interpreta.”
(Darrell Jónsson, The Prague Post, ČR, 2008)

“Na Slovensku máme troch známych milovníkov a propagátorov britskej gitarovej muziky: Žbirku, Lučeniča a Mikloša. Ten prvý si pomaly môže začať vychutnávať penziu, a ten druhý experimentovať s drum and bass, pretože je tu ešte ten tretí. Zoči-voči jeho novému albumu musím konštatovať, že mu to šliape.”
(Daniel Baláž, denník SM, Slovensko, 2002)

“Ak je na slovenskej oficiálnej pop scéne niekto, kto má v sebe autorský i interpretačný potenciál predurčený k presadeniu sa na medzinárodnej hudobnej scéne, je to určite Karol Mikloš….”
(Martin Kukučka, Music Expres, Slovensko, 2003)

“Jeho album má atmosféru, důležité vnitřní napětí a díky dobré produkci směle konkuruje ostatním evropským nahrávkám v mainstreamovém ranku…”
(Jaroslav Špulák, iMusiQ, ČR, 2003)

“Miklošova vízia zvuku niekde na pol ceste medzi Morrisseym a Depeche Mode sa nemení. Tento pesničkár si drží svoj štandard aj na svojej novinke, naspievanej v angličtine.”
(Oliver Rehák, denník SME, Slovensko, 2008)

“Na “The Past Of The Future’ již Karol Mikloš nevzdává jen hold velikánům jako jsou Morrissey, Ian McCulloch či David Sylvian, ale nachází si svůj jedinečný hudební výraz a nenápadně se řadí mezi pilíře československé alternativní scény.”
(spaceboss.net, Czech Republic, 2008)

“Poslouchat Mikloše neznamená slyšet něco třeskutě novátorského a objevného, je to spíš na domácí poměry neuvěřitelně zručná poklona zahraničním vzorům, za které se netřeba stydět a distancovat se od nich.”
(Tadeáš Haager, Radio Wave, Czech Republic, 2008)

“Všech deset písniček je jasnou alternativou k přiškrceným a monotónním tokům popu od našich slovenských sousedů.”
(Dan Hájek, musicserver.cz, Czech Republic, 2008)

“Akoby piesne boli lístie, ktoré Mikloš zo seba zhadzuje. Lístie padajúce z minulosti do budúcnosti a zlievajúce tieto krajiny do jednej…”
(Zuzana Husárová, Žurnál, Slovensko, 2008)